Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

TOF Portal

TOF Akademi

  25 Temmuz 2024

  2021 Avrupa Açık Hava Okçuluk Şampiyonası ve Kıtasal Kota Müsabakası Sona Erdi

  2021 yılı Faaliyet programımızda yer alan ve 31 Mayıs – 06 Haziran 2021 tarihleri arasında Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde gerçekleştirilen “Avrupa Açık Hava Okçuluk Şampiyonası ve Kıtasal Kota Turnuvası” yapılan final atışları sona ermiştir. Avrupa Şampiyonası’na Klasik Yay Erkek kategorisinde 94, Klasik Yay Kadın kategorisinde 77, Makaralı Yay Erkek kategorisine 65, Makaralı Yay Kadın kategorisinde 43 sporcu olmak üzere toplamda 279 sporcu; Kıtasal Kota Turnuvası’na ise Klasik Yay Erkek kategorisinde 85, Klasik Yay Kadın kategorisinde 51 sporcu katılmıştır. Ülkemizi temsilen Samet AK, Yasemin Ecem ANAGÖZ, Ali AYDIN, Yeşim BOSTAN, Evren ÇAĞIRAN, Gülnaz Büşranur COŞKUN, Gizem ELMAAĞAÇLI, Mete GAZOZ, Zeynep KÖSE, Furkan ORUÇ, Ayşe Bera Süzer ve Yakup YILDIZ sporcu; Yusuf Göktuğ Ergin Milli Takımlar Teknik Direktörü; Sermet ÇINAR, Yusuf ÇORBA, Damla ERGİN, Natalia NASARIDZE ve Emre ÖZDEMİR Milli Takım Antrenörü olarak katılmıştır.

  2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için bireysel kota müsabakası özelliği taşıyan yarışmalarda Klasik Yay Erkeklerde Mete GAZOZ, Klasik Yay Kadınlarda Yasemin Ecem ANAGÖZ kotaları ülkemize kazandırmışlardır! Yapılan Kıtasal Kota Turnuvasında Mete GAZOZ birinci, Yasemin Ecem ANAGÖZ ikinci olmuştur.

  Yakup YILDIZ, Evren ÇAĞIRAN ve Furkan ORUÇ’tan oluşan Makaralı Yay Erkek takımımız Lozan’da olduğu gibi Antalya’da da göğsümüzü kabartarak altın madalya kazanmıştır. Bu başarının ardından Yakup YILDIZ, Makaralı Yay Erkek kategorisinde Avrupa Şampiyonu olmuş, altın madalya kazanmıştır.

  Ülkemize kota ve madalya kazandıran milli takımımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyor, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında başarılarının devamını diliyoruz.

   

  Yarışma sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  https://bit.ly/3z6qVA0

  Yarışma Fotoğraflarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  https://bit.ly/3x68TMz

   

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler