Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

TOF Portal

TOF Akademi

  24 Temmuz 2024

  Okçuluk Başantrenör Yetiştirme Kursu Duyurusu

  Değerli Antrenörlerimiz,

  2023 yılı Faaliyet Programımızda bulunan Okçuluk Başantrenör (4. Kademe) Yetiştirme Uygulama Kursumuz 28 Ekim-05 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya ilinde yapılacaktır. 2023 Yılı Antrenör Yetiştirme Kurslarımızın aşağıda detayları belirtilmiş olan bir dizi kural ve uygulama eşliğinde düzenlemesi planlanmaktadır;

  Kursiyerlerin tüm soru ve taleplerini egitim@tof.gov.tr adresine iletebilirler. E-Posta adresi Eğitim Yöneticisi tarafından güncel olarak takip edilecek ve cevap verilecektir.

  1. 2023 Yılı içerisinde düzenlenmesi planlanan antrenör yetiştirme kurslarının tarih ve yerleri 2023 Yılı Faaliyet Programımızda belirtilmiştir. İdari sebepler ile kurs iptali olması halinde kursiyer adayları bilgilendirilecektir.

  2. Kurs katılımı 50 kişi ile sınırlıdır. Başvurular ve ödeme süreci 15-20 Ekim 2023 tarihleri arasında tamamlanacaktır. Spor Bilgi Sistemi başvuruları 14 Ekim 2023’ü 15 Ekim 2023’e bağlayan gece tam 00:00’da, sistemsel aksaklık olması halinde 15 Ekim 2023 günü 10:00’da başlayacak şekilde E-Devlet/Spor Bilgi Sistemi’nden yapılacaktır. Adaylar Spor Bilgi Sistemi’nde Spor Elemanı sekmesi altında bulunan Kus Başvuru adımı üzerinde gerekli bilgileri girerek başvurularını yapabilirler. Katılımcı limitinin dolmasının ardından sistem otomatik olarak yeni başvuru almayı durduracaktır. Başvuran sayısının 10 kişi altında olması halinde kurs iptal edilecektir.

  3. Kontenjanların dolması yahut başvuru süresinin dolması ile, 15-19 Ekim 2023 tarihleri arasında Katılımcıların Türkiye Okçuluk Federasyonu Eğitim Talimatı’nda belirtilen öncelik sıralamasına göre belirlenmesinin ardından Eğitim Yöneticisi tarafından referans kodu oluşturularak kursiyer adaylarının ödeme yapması beklenecektir. 19 Ekim 2023 tarihinde saat 17:00’ye kadar ücret ödemesi gerçekleştirmeyen kursiyer adaylarının başvuruları Eğitim Yöneticisi tarafından iptal edilerek, yedek listede ilgili öncelik sıralamasına göre adaylara hak tanınacaktır. Yedek listeden onay alan katılımcıların ücret ödemesini en geç 20 Ekim 2023 saat 17:00’ye kadar yapması beklenecektir.

  Öncelik Sıralaması uyarınca katılımcılar arasında;
  a) Okçuluk branşında Milli Sporcu olduğunu belgeleyen adaylar %10 (4 kişi)
  b) Okçuluk branşında en az 5 yıl lisanslı sporcu olduğunu belgeleyen adaylar %20 (10 kişi)
  c) Okçuluk branşında ulusal ve uluslararası başarı belgesi ibraz eden adaylar %25 (12 kişi)
  ç) Üniversite BESYO kurumunda okçuluk dersi almış olan adaylar %15 (8 kişi)
  d) Üniversite ve yüksekokul mezunu olan adaylar %15 (8 kişi)
  e) Yabancı dil bildiğini belgeleyen adaylar %15, (8 kişi)

  Öncelik oranlarına sahip olacaktır. Kontenjan dolması sonrası onay sürecinde öncelik sıralamasında a) fıkrasından e) fıkrasına kadar arta kalan kontenjan, her seferinde sıralamada bir sonraki gruba devredecektir. e) fıkra önceliği de dolduktan sonra lise mezunu adaylara hak tanınacaktır.


  4. Her bir kurs için ders programını, kursun yapılacağı tesis ve diğer kuralları belirten duyurular, kurs tarihlerinden en az 1 gün öncesinde kurs için kurulan WhatsApp grubunda yayımlanacaktır. Kurs 28 Ekim 2023 günü 09:00’da açılış töreni ile başlayacak olup, 05 Kasım 2023 günü yapılacak olan bireysel uygulama sınavı ile sona erecektir. Kursiyerlerin ulaşım ve konaklama organizasyonlarını yaparken bu saatleri esas alması gerekmektedir.

  5. Kursumuz Antalya ili Ahmet Hamdi Akseki Yurt Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılacaktır.

  6. Kursa katılacak adaylar konaklama imkanlarını kendileri sağlayacaktır.


  7. 16 Ekim 2023 günü, kurs süresince kullanılacak Whatsapp grubu Eğitim Yöneticisi tarafından kurularak bilgi paylaşımı için kullanılacaktır.

  8. Kurs Ücreti Temel Eğitim mezuniyeti ile başvuran adaylar için 3.500,00 TL’dir. Ücret yalnızca T.E.B. Bankası aracılığı ile Sistem Ödemesi şeklinde yatırılabilecektir.

  Ödeme İşlemleri için takip edilecek adımlar:
  8.1- Çevrimiçi bankacılık sisteminden TEB Bankası > ödemeler / fatura ödemesi /Faturalar/Diğer/Gençlik Ve Spor Bakanlığı ödemesi olarak referans no/ T.C. Kimlik Numarası ile yatırabilirsiniz.

  8.2- TEB ATM > Ödemeler > Kurum Ödemeleri > Gençlik Ve Spor Bakanlığı > Referans numarası ve T.C. Kimlik Numarası girişi ile yatırabilirsiniz.

  İlgililere Önemle Duyurulur.
  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler