Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

TOF Portal

TOF Akademi

  15 Temmuz 2024

  Dünya YENİHAYAT, Dünya Üçüncüsü!

  Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve 03-09 Temmuz 2023 tarihleri arasında İrlanda’nın Limerick kentinde gerçekleşen Dünya Gençlik Şampiyonası (U21 & U18) bugünkü klasik yay bireysel final ve madalya maçları ile sona ermiştir.

  Ülkemizi madalya maçlarında temsil eden son sporcumuz Dünya YENİHAYAT, sıralama turunu 652 puan ile 2. tamamladıktan sonra 1/16 turunda Moldovalı Anastasia Cecanova’yı 7-1, 1/8 turunda A.B.D. sporcusu Gabrielle Sasai’yi 6-5, çeyrek finalde Çin Halk Cumhuriyeti sporcusu Bao Yijing’i 6-4 eledikten sonra yarı finalde yine bir Çin Halk Cumhuriyeti sporcusu Zhu Jingyi ile eşleşmiş ve maçı 7-3 kaybetmiştir. Bronz madalya maçında Çin Taipei sporcusu Fong You Jhu ile mücadele eden Dünya, maçı 6-4’lük skor ile kazanarak Klasik Yay U18 Kadınlar kategorisinde bronz madalyayı göğüslemiş ve Dünya Üçüncüsü olmuştur!

  Yarışmada Bayrağımız için ter döken tüm Milli Sporcularımızı ve Teknik Ekibimizi tebrik ediyor, gelecek yarışmalarda başarılarının devamını diliyoruz!

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler