Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2024 Türkiye Sıralaması

TOF Portal

TOF Akademi

  18 Temmuz 2024

  2. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu Duyurusu

  DUYURU

  Değerli Antrenörlerimiz ve Antrenör Adaylarımız,

  Dünyamızın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi süreci tüm eğitim faaliyetlerinin yeniden düzenlenmesine sebep olmuştur. Örgün eğitimin yol açabileceği bulaş riskini en aza indirmek amacıyla hemen her kademe eğitim faaliyetleri çevrimiçi ortamlara taşınmakta ve ilgililerin uzaktan erişim yöntemi ile bilgiye ulaşmalarının kolaylaştırılması amaçlanmaktadır.

  Federasyonumuzun da bu amaçla hayata geçirdiği TOF Akademi Eğitim Portalı, antrenörlerimizin bilgilerini güncel tutmaları ve ihtiyaç duydukları içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

  Ancak, antrenör eğitiminin temeli olan yetiştirme kurslarının uzaktan erişim yerine aktüel olarak gerçekleştirilmesi ve eğitici ile karşılıklı etkileşimin sağlanabileceği bir ortamda yapılması birinci önceliğimizdir. Ülke çapında okçuluk sporuna gönül veren gençlerimizin geleceklerini emanet edeceğimiz antrenörlerimizin, yetiştirme kurslarında alacakları eğitimler ile bu eğitimler sırasında gerçekleşecek olan karşılıklı etkileşimlerin her bir antrenörümüzün vizyonunun genişlemesi ve üstelenceği misyonun farkına varması bakımından büyük önem teşkil etmektedir.

  Tüm bu ihtiyaçları ve içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecini bir arada değerlendirerek, 2021 Antrenör Yetiştirme Kurslarımızın aşağıda detayları belirtilmiş olan bir dizi kural ve uygulama eşliğinde düzenlemesi planlanmaktadır;

  1. 2021 Yılı içerisinde düzenlenmesi planlanan antrenör yetiştirme kurslarının tarih ve yerleri 2021 Yılı Faaliyet Programımızda belirtilmiştir. Devlet yetkililerimiz tarafından pandemi sürecini etkileyecek bir takım kısıtlama veya yaptırımlar uygulanması halinde kursların tarih ver yerleri tekrar düzenlenerek duyurulacaktır.
  2. Tüm katılımcıların kurs başlama tarihinden en fazla 72 saat öncesine ait PCR testi sonucunu (Negatif) kesin kayıt işlemleri sırasında kurs yetkilisine göstermesi gerekecektir.
  3. Kurs katılım 40 kişi ile sınırlıdır. Kontenjan dolduğunda sistem otomatik olarak kapanacaktır. Başvurular 17 Şubat 2021 tarihinde E-Devlet Spor Bilgi Sisteminden yaplılacaktır.
  4. Her bir kurs için Federasyonumuz Antalya’da, konaklama, yeme – içme ve derslerin aynı tesis içerisinde yapılabileceği bir Hotel vb. kuruluş ile anlaşarak tüm katılımcıların bu tesiste kalması ve derslere dışarıda konaklayacak olan hiç kimsenin girmemesi sağlanacaktır.
  5. Kurs süresince katılımcılar zaruri durumlar dışında kursun gerçekleştirildiği tesisten ayrılamayacak, ziyaretçi veya misafirlerin tesis içerisine girişleri kabul edilmeyecektir.
  6. Kursun düzenleneceği şehirde ikamet edenlerin de yine Federasyon tarafından belirlenecek olan tesiste konaklamaları gerekecek, aksi takdirde kursa katılamayacaklardır.
  7. Kurs süresince tüm katılımcıların sağlık durumu gözlemlenecek ve her ders başlangıcında vücut ısıları ölçülerek kayıt altına alınacaktır. Vücut ısısı 37,8C’nin üzerinde olan veya diğer Covid-19 semptomlarının gösteren kişilerin derslere girmesine izin verilmeyerek konakladıkları odalarda izole edilmesi sağlanacaktır.
  8. Kurs sırasında, tüm alanlarda maske takmak mecburi olacaktır. Dersler sırasında sadece dersin hocası, ders anlatım sırasında maskesini indirebilecektir. Diğer tüm zamanlarda herkesin maske kuralına uymaları istenecektir. Maskesi olamayanların derslere katılmalarına izin verilmeyecektir.
  9. Kurs sırasında tüm katılımcıların fiziksel temastan kaçınmaları ve derslikler de dahil olmak üzere tüm alanlarda en az 1,5m sosyal mesafe kuralına uymaları gerekecektir.
  10. Tüm katılımcıların aynı tesiste konaklayacakları göz önüne alınarak günlük ders saatleri toplam 10 saat üzerinde planlanarak her bir kursun olabildiğince kısa zamanda tamamlanmasına çalışılacaktır.
  11. Katılımcıların dersler sırasında kullanacakları kalem, defter vs. tüm malzemelerin kendilerine ait olmasına dikkat edilecek ve katılımcılar arasında bu tip malzemelerin ortak kullanılmaması sağlanacaktır.
  12. Kursların gerçekleştirileceği tesisin restaurant ve ortak alanları haricinde, özellikle dersliklerde ve diğer tüm alanlarda yiyecek – içecek tüketilmemesine dikkat edilecektir.
  13. Her bir kurs için ders programını, kursun yapılacağı tesis ve diğer kuralları belirten duyurular, kurs tarihlerinden en az 15 gün öncesinde web sitemizde yayımlanacaktır.

  Sağlıklı günler dileriz.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

   

  08 – 14 Mart 2021 Tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan 2. Kademe Antrenör  Yetiştirme Kursu Bilgileri;

  Kurs Yeri : Antalya Porto Bello Resort & Spa Hotel (Liman Mah., 1. Sok. No:4A 4B, Konyaaltı/Antalya, Türkiye)

  Telefon :0242 524 54 34

  Konaklama Ücretleri: Single Oda (Tam Pansiyon)      : 300,00 ₺ / Günlük

  Double Oda (Tam Pansiyon) : 200,00 ₺ / Kişi başı / Günlük

  Konaklama ücretleri giriş işlemleri sırasında direkt olarak kursiyerler tarafından hotele ödenecektir!

  Kurs Ücreti            : 1.500,00 TL

  2.Kademe Antrenör Denkliği olan kursiyerler kurs ücreti olarak 200.00-TL yatıracaklardır.

  Ödeme İşlemleri TEB Bankası  ödemeler / fatura ödemesi /Faturalar/Diğer/Gençlik Ve Spor Bakanlığı ödemesi olarak referans no/ T.C no ile yatırılacaktır.

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler